Календар цікавих дат

Шановні учні, вчителі, батьки! 

         Робимо усе необхідне і залежне від нас, щоб діти і ми разом з ними в період карантину перебували в просторі, обмеженому від зовнішніх впливів, дотримувались санітарно-гігієнічних вимог і правил у час посилення інфекційних захворювань.

         Під час вимушеного карантину життя не закінчується, а ледь притишує ходу, обмежує певні контакти і наполегливо пропонує  повернутися обличчям до родини! Здоров’я  і життя дітей – найголовніше із завдань теперішнього  моменту і нашого майбутнього взагалі.

         Навчання для ваших дітей і наших учнів – невід’ємна складова освітнього  процесу. Однак, навіть в умовах обмеженого пересування, ми разом можемо зробити світ кращим, а життя цікавішим!

           На цьому ресурсі щотижня  ви зможете знайти

«Календар цікавих дат»

         розмістити  ваші фото і відео матеріали ви можете  в нашій групі  на Facebook в Темі для публікацій Календар цікавих дат

Залишаймося  дома і  будьмо  здорові!

«Календар  цікавих  дат»


18 травня  (понеділок)

Міжнародний день музеїв

КІЛЬКА ЦІКАВИХ  ФАКТІВ  ПРО  МУЗЕЇ

                 Капітолійський Музей (Capitoline Museums),

             найстаріша публічна колекція мистецтв в світі,

почав свою роботу в 1471 році, коли папа Сикст IV пожертвував      ряд важливих для народу Рима древніх скульптур.

Музей Ватикану (Vatican Museums), другий найстаріший у світі музей.

    Він почав свою історію з моменту першої публічної виставки, котра складалася так само з представлених публіці колекції скульптур, збирання якої було ініційовано Папою Юлієм II ще в 1506 році.

Британський музей (British Museum)

вперше був відкритий для публіки 15 січня 1759 року.
18 травня музейні працівники всього світу  відзначають своє  професійне свято.

Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums – Міжнародна рада музеїв) була прийнята пропозиція радянської організації про встановлення цього свята.

І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.

За словами Жака Перо, президента ICOM, «музеї повинні зайняти місце в серці суспільства і бути відкритими громадськості. Розвиток наших установ залежить у великій мірі від допомоги громадськості, і ми повинні запропонувати їй можливість підтримати наші цілі і взяти участь в нашій роботі. Таким чином, необхідно, щоб музеї та суспільство працювали разом, в дусі творчості та інновацій ».

Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної  і  духовної культури, вони ведуть велику науково – освітню та  виховну роботу.

         У нашій школі імені Дмитра Луценка  також є музей.

                             

31 травня, неділя

День міста Київ

   Пісня  «Як тебе не любити, Києве мій
з листопада 2014 року є  офіційним гімном  Києва.

  (Вперше вона прозвучала 27 травня 1962 року.)

   Композитор –  Ігор Шамо.
А вірші –  поета Дмитра Луценка.

Оскільки саме наша школа , єдина в Україні, носить  почесне  ім’я  автора  слів  гімну столиці України  ми виходимо із пропозицією відзначити День рідного міста спільним виконанням пісня «Як тебе не любити, Києве мій».

АЛГОРИТМ:

Знімаємо виконання пісні всією родиною на відео.

АБО:

Записуємо на відео прочитання  власної поезії, присвяченої рідному місту.

Надсилаємо записи на електронну адресу школи:
sch197lucenko@gmail.com

31  травня 2020 року
відзначаємо разом

ДЕНЬ РІДНОГО МІСТА!

 Історія

Пісню про Київ замовили   Ігореві Шамо  і Дмитрові  Луценку до Дня міста Києва у 1962 році.  Вперше вона прозвучала 27 травня  того ж  року.

Першим виконавцем пісні став популярний баритон, на ту пору соліст Київського оперного театру Юрій Гуляєв.

Пісню включали до свого репертуару відомі співаки, зокрема, Микола Кондратюк і Дмитро Гнатюк.

2008-го дует «Барселона» після блискучого виконання пісні «Києве мій» отримав «срібло» на конкурсі «Нова  хвиля» в Юрмалі.

У 2011-му був виданий альбом українських пісень у виконанні Юрія Мамчука «The Heart of Ukraine», до якого, серед інших, увійшли пісні «Як тебе не любити, Києве мій!», «Рідна Мати Моя», «Дивлюсь я на небо».

2012 року «Укрпоштою» здійснено спецгасіння на художньому немаркованому конверті з нагоди 50-річчя написання пісні «Як тебе не любити, Києве мій».

Текст

Грає море зелене,     Тихий день догора.
Дорогими для мене  Стали схили Дніпра,
Де колишуться віти   Закоханих мрій…
Як тебе не любити,  Києве мій!
Як тебе не любити,  Києве мій!

В очі дивляться канни,  Серце в них переллю.
Хай розкажуть коханій,  Як я вірно люблю.
Буду мріяти й жити   На крилах надій…
Як тебе не любити,  Києве мій!

Спить натомлене місто    Мирним, лагідним сном.
Ген вогні, як намисто,    Розцвіли над Дніпром.
Вечорів оксамити,       Мов щастя прибій…
Як тебе не любити,   Києве мій!

N.B.  (кілька цікавинок про рідне місто)

Найдовша вулиця Києва – Броварський проспект. Її довжина близько 14 км. Найкоротша вулиця недалеко від Арсенальної площі – Інженерний провулок. Його довжина менш ніж 50 метрів. Тут знаходяться всього 3 будинки.   Найширша київська вулиця, звичайно ж Хрещатик. Її ширина досягає 75 метрів від будинку до будинку. Найвужча вулиця, де ширина проїжджої частини всього 5,4 метра – Георгіївський провулок.

Найдавніша вулиця Києва, їй понад тисячу років – Володимирська.

День міста Київ святкують в останні вихідні травня. Перше святкування Дня Києва відбулося наприкінці травня 1982 року – 1500-річчя Києва. Ця урочиста подія, при всій своїй помпезності, торкнулася серця киян. З 1984 року почалися регулярні вернісажі на Андріївському узвозі. А в останню неділю травня 1987 вперше було офіційно відзначено День міста Києва.

Київ є столицею України і найбільшим містом, містом-героєм України. Знаходиться на річці Дніпро. Місто є культурним і урядовим центром країни. Міста обласного значення Київської області: м. Біла Церква, м. Березань, м. Бориспіль, м. Бровари, м. Васильків, м. Ірпінь, м. Переяслав-Хмельницький, м. Прип’ять, м. Ржищів, м. Славутич, м. Фастів.

Міста районного значення Київської області: м. Богуслав, м. Боярка, м. Вишгород, м. Вишневе, м. Кагарлик, м. Миронівка, м. Обухів, м. Сквира, м. Тараща, м. Тетіїв, м. Узин, м. Українка, м. Чорнобиль, м. Яготин.

Розташований Київ на півночі центральної частини України. З 30 січня 1918 по грудень 1919 року та з червня 1934 по 24 серпня 1991 року – столиця УРСР. У силу свого історичного значення Київ як центр Древньої Русі з IX по XII століття і зараз називається “Матір’ю міст руських».

В 2020 році День міста Київ припадає на 31 травня.


ТІЛЬКИ НАЙЦІКАВІШЕ

 12 травня, вівторок

Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми

Головна проблема синдрому хронічної втоми полягає в тому, що люди, у яких є цей стан, іноді помічають, що їм ніхто не вірить. Їм часто кажуть, що це все  просто в їх головах.
ПРОБЛемА ?  А рішення є!
Деякі зміни способу життя можуть допомогти.
На сьогодні  немає ніякого вираженого медикаментозного лікування для страждаючих цим синдромом, однак  деякі зміни поведінки неодмінно допоможуть полегшити симптоми і навіть перемогти хворобу.
У їх числі – хороший нічний сон (в ідеалі від восьми до дев’яти годин на добу) є ключовим, тому що недостатній сон може тільки погіршити стан. Активність, в межах ваших можливостей, звичайно. Постарайтеся зосередитися на тому, що вам подобається, корисно І не  доставляє дискомфорт.
Відпочиньте! Подивіться на красу! Поспілкуйтеся із дітьми!

  13 травня, середа 

Всесвітній день техніки для  майбутнього

Днями переглядала газети і журнали. На очі потрапив один шарж, де СВІЧКА (вчитель)  навчає комп’ютери (клас), як влаштована і працює лампа…

ОДНАК, саме в цей день 1927 року було засновано Київський футбольний клуб «ДИНАМО».

14 травня,четвер

День танцю маленьких каченят

(Він популярний на всіх континентах. Це композиція музичного гурту De Electornica’s 1980 року “The Chicken Dance”. У 1981 році танець привезли на Октоберфест в Сполучених Штатах. Потім ця композиція була записана не менше ніж в 140 версіях)

Знаменні події

У 1975 році футболісти «Динамо» (Київ) вперше завоювали Кубок володарів кубків.

                                                                     15 травня, п’ятниця 

Міжнародний день сім’ї

 Сім’я  як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку.
Завдяки  сім’ї  міцніє  і  розвивається  держава, зростає добробут народу! З сім’ї починається життя людини. Вона – джерело любові   і  поваги. Саме в ній  благополуччя родини  і   мірило розвитку та прогресу країни.

Спитай себе, де вільний час проводиш ТИ?
З родиною, чи на просторах Інтернету?

  16 травня, субота

День Європи в Україні

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.

9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.
Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».
У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.
До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи.
Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563″ північної широти і 24 ° 1130″ східної довготи.
В 2020 році День Європи в Україні припадає на 16 травня.

Чого  ТИ  вартий, як ЛЮДИНА?
Чого  ТИ  вартий, як Країна?
Чого  ТИ  вартий, як Держава?
Чого  ТИ  вартий, як Народ?

Лиш уяви, що ТИ –  ЛЮДИНА !
А скрізь такі, як ТИ,  –  Народ!
Спитай себе: «Чия слабина
скривила посмішкою рот?!»

Якщо таких, як ТИ – Країна,
В якій Народ живе, як ТИ,-
Якою має буть  Держава???
Скажи відверто, без брехні!!!

З Народу виросте Країна,
Якщо змінити  «ТИ»  на «Я»…
І прочитати все спочатку,
Хоч  ця   придумка  не моя.

Чого «Я» вартий, як Людина?
Чого «Я» вартий, як Країна?
Чого «Я» вартий, як  Держава?
Чого «Я» вартий, як Народ?

І от наразі – суперечка.
Одне,  це «Я»… А інше – «ТИ»…
Як козаки під Берестечком, –
З’єднати важко ці мости.

Лиш уявити: « Я – ЛЮДИНА!»,
А скрізь такі, як Я – Народ!
І вже не скривлена усмішка,
А посмішкою сяє рот!

З Народу вироста  Країна!
Забувши «ТИ», –  відчувши «Я», –
Моя Держава – Україна!
І в цьому – Істина моЯ !

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

                                                                16 травня, субота

День науки в Україні

Вчені з університету Мічігану США з’ясували, що більшість тварин вдається до самолікування.
Горобці, наприклад, приносять в своє гніздо недопалки, щоб захиститися від кліщів.
Метелики Монархи відкладають яйця на молочай, що захищає яйця від паразитів.
А лісові мурахи використовують смолу, щоб запобігти зростанню мікроорганізмів в колонії.
Раніше було відомо, що тільки шимпанзе здатні до самолікування.
Це відкриття дає привід вести більш ретельні спостереження за тваринами, так як це може привести до відкриття нових ліків.
Чи рухає наука прогрес?
Безперечно.
Принаймні активно сприяє цьому руху. Багато вчених невиправні романтики. Їх часто зовсім не цікавить, скільки часу і сил буде покладено на те чи інше наукове дослідження. Вони готові працювати понаднормово. Їх захоплює сам процес, а відкриття, яке той або інший звичайний учений може зробити, зовсім не зупиняє їх. Навпаки, це стає прекрасним приводом відпочити, усвідомлюючи щось нове, зібратися з силам і приступити до наступних, ще не досліджених кроків.

А  ЩЕ  САМЕ СЬОГОДНІ  – 

День носіння фіолетового в знак миру
(Жартівливе свято. Мета – показати прибульцям з космосу, що люди не ворожі).


ДОКЛАДНІШЕ ПРО  НАЙЦІКАВІШЕ.

6 травня, середа

Міжнародний день без дієт

У цю пору року багато хто з нас починає замислюватись про літні місяці, коли люди оголюють свої тіла, одягаючись в шорти, купальники, безрукавки. Нас починає турбувати «зайва» вага, з’являються думки про те, як би його позбутися, і дієта – перше, що приходить нам в голову. І ось, ми вже займаємося цим і повністю занурюємося в різноманітні дієти.

Давайте сьогодні ми всі зітхнемо з полегшенням. Адже в цей день у нас є вагомі підстави відійти від дієт, що сковують нас, відкинути думки про них і дозволити собі розслабитися.

  Сьогоднішній день присвятимо тому, щоб забути про свою вагу, припинити нескінченні підрахунки калорій і просто полюбити своє тіло таким, як воно є.

 

8 травня, п’ятниця

Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни

22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 8 і 9 травня днями пам’яті і примирення і, визнаючи, що держави-члени можуть мати свої дні перемоги, звільнення та святкування, запропонувала всім державам-членам, організаціям системи Організації Об’єднаних Націй, неурядовим організаціям і приватним особам щорічно відповідним чином відзначати один з цих днів або обидва ці дні як данину пам’яті всім жертвам другої світової війни.

9 травня, субота

День Перемоги

Війна завжди починається раптово, хоча через покоління для істориків вона видаватиметься неминучою.

У 1941 році почалася найстрашніша, найближча, найкривавіша   –  Велика Вітчизняна. Кажуть, без величезних втрат, нацистів було не зупинити …

У Берлінській операції, в 1945 році, було залучено понад 2,5 мільйонів солдатів і офіцерів, 6250 танків і самохідних гармат, 7500 літаків. Втрати виявилися величезними: за добу Червона Армія втрачала, за офіційними даними, понад 15 тисяч солдатів і офіцерів. Усього радянські війська в Берлінській операції втратили 352 тисячі чоловік, у тому числі 78 тисяч чоловік загиблими.

Перемога над фашистським безумством дісталася нам і всьому світу дуже дорогою ціною. Ні хто не забутий, ніщо не забуто. І ми будемо пам’ятати про це.

Час не стоїть на місці. Ми пам’ятаємо, як розпочався цей жах: амбіції правителів Німеччини, Японії, СРСР і деяких інших країн практично виступили тригером Другої світової. Пам’ятаємо і те, що Друга світова, в контексті якої виникло чисто радянське формулювання “Велика Вітчизняна”, розпочалася 1 вересня 1939 року, охопивши всю земну кулю, і тривала до 2 вересня 1945 року.

Нагадаємо, що 22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 8 та 9 травня днями пам’яті і примирення. Не станемо спотворювати пам’ять. Більш того, не забудемо, що примирення – дорога відмови від ворожнечі з двостороннім рухом.

9 травня, субота 

Всесвітній день мігруючих птахів

Один з найдовших перельотів без зупинки здійснюють грицики малі з Аляски, його довжина близько 7 тисяч км.

Бути вільним, як птах в небі – мрія і прагнення безлічі людей. Хтось тільки на шляху до цього, а для когось це вже не питання, адже справжня свобода, вона ніколи не покидає нас. Вона супроводжує нас всюди і знаходиться всередині нашого серця, як знаходиться і всередині серця цих унікальних представників усього пернатого світу.

Нагадаємо, що 1-го квітня також відзначається «Міжнародний день птахів», присвячений подіям прийняття  першої Міжнародної конвенції з охорони птахів в 1906-му році.

10 травня, неділя

День матері в Україні

У багатьох країнах світу відзначають День матері 13 травня.
В Україні – цей день відзначається  в  другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99.
Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.
Її старання увінчалися успіхом – в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. Хоча по суті це – свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама – найголовніша людина для своїх дітей.
Безумовно, День матері – це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.
Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково – від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.
В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.


 /  з 04.05  по  10.05 /

Понеділок

04 травня

Міжнародний день пожежників.
День Зоряних воєн (відзначається шанувальниками культової фантастичної франшизи в жанрі космічної опери)
День безкоштовних коміксів
День об’єднання рук .
День поновлення або День починань.
День невисоких людей.
День поновлення або День починань.
У 1986 році зона евакуації навколо Чорнобиля збільшена до 30 кілометрів
У 1838 році діячі культури викупили Тараса Шевченка з кріпацтва .
Вівторок

05 травня

Всесвітній день акушерки.
Міжнародний день боротьби за права інвалідів.
Міжнародний день миття рук  (з 2009 року, коли Програма ВООЗ з безпеки пацієнтів запустила нову ініціативу під назвою «Врятуйте життя: мийте руки»)
1921 році Коко Шанель у Франції вперше представила духи «Шанель № 5». Незабаром новинка стала лідером продажів в світі.
Середа

06 травня

Міжнародний день без дієт.
День без домашніх завдань (неофіційне свято школярів і вчителів)
День розмальовки
– У 1992 році прийнята конституція республіки Крим.
– У 1991 році український стрибун з жердиною з Донецька – Сергій Бубка, в Японії встановив світовий рекорд, стрибнувши на 6 м і 7 ​​см.
– У 1742 році у Москві відбулася коронація імператриці Єлизавети Петрівни.

Четвер

07 травня

День  радіо.
Всесвітній день паролів ( Відзначають в перший четвер травня. Найпоширеніший пароль в світі – 123456, найкоротший – всього 1 символ довжиною. Будьте винахідливішим!)
– У 1996 році на Канському кінофестивалі пройшла прем’єра фільму Люка Бессона «П’ятий елемент».
– У 1995 році Національний банк України випустив монету номіналом 200 000 карбованців.
– У 1920 році до Києва вступили Військо Польське і армія УНР на чолі з Симоном Петлюрою.
П’ятниця

08 травня

Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни
День ірису (рід багаторічних кореневищних рослин сімейства Ірисові, або Касатикова. Іриси зустрічаються на всіх континентах)
День без шкарпеток (відчуєте свободу)/
– У 1886 році доктор Джон Пембертон з Атланти вперше продав свій лікувальний еліксир. Цей засіб, що продавався через аптеку, користувався таким попитом, що через три роки його секретну формулу було продано за 2300 доларів – сьогодні його продають по всьому світу під назвою «Coca-Cola».
Народилися
У 1975 році Енріке Іглесіас, іспанський співак.
Померли
У 1794 році Антуан Лоран Лавуазьє, французький вчений, один із засновників сучасної хімії. Страчений на гільйотині. 51-річний французький хімік, вся вина якого перед «революційним народом» полягала в тому, що він працював у Генеральному відкупі, установі, що збирає податки. Перед стратою він просив трохи часу для завершення дослідів, але йому було відмовлено.
Субота

09 травня

День Перемоги.
Міжнародний день Європи.
Всесвітній день мігруючих птахів
– У 1919 році Симон Петлюра обраний головою Директорії УНР.
– У 1913 році на екрани Франції вийшов фільм «Фантомас» – перша в довгому ряду екранізація.
– У 1913 році перший політ гідроплана С-10 «Гідро» Ігоря Сікорського.
Неділя

10 травня

День матері в Україні
День вітряка
День прибирання у своїй кімнаті.
У 1925 році в Києві урочисто відкрито міст імені Євгенії Бош, побудований за проектом Євгена Патона.

ДОКЛАДНІШЕ ПРО НАЙЦІКАВІШЕ

29 квітня, середа

Міжнародний день танцю

У 1518 році у Франції сталася справжня танцювальна чума. Вона тривала місяць і призвела до загибелі десятків людей в Страсбурзі. Це сталося через виснаження або серцеві напади. Люди просто безконтрольно танцювали, поки не падали. Звичайно ж, все повинно бути в міру!

Деякі хореографи вважають, що за рухами тіла ховаються справжні рухи душі. Танець – невід’ємна частина будь-якої культури. Він є джерелом натхнення для художників, дизайнерів, скульпторів і режисерів театру і кіно. Люди, які займаються танцями, відрізняються, як правило, цілеспрямованістю і у них хороше здоров’я. Навіть медичні експерименти показали, що у тих жінок, які перенесли операцію з видалення злоякісної пухлини, при додаванні до звичайної післяопераційної терапії, танцювальних занять, одужання проходило набагато швидше.

Найбільш чуттєвий танець сучасності, без сумніву, – танго. Цей танець виник у 1890-му році в Аргентині, але він швидко став дуже успішним в Європі.

За деякими твердженнями, жінці набагато простіше танцювати сальсу, ніж чоловікові. Народився цей запальний танець, який довгий час вважався забороненим, в підпільних гральних закладах Куби.

Відомо, що рухи для багатьох витончених аристократичних танців хореографи запозичили в народних танцях. А перші вчителі танців з’явилися тільки у 15-му столітті.

Міжнародний день танцю відзначається з 1982 року за рішенням ЮНЕСКО в день народження французького балетмейстера Жана Жоржа Новера, реформатора та теоретика хореографічного мистецтва, який увійшов в історію як «батько сучасного балету».

Жан Жорж НОВЕРА (29.4.1727-19.10.1810) – французький балетмейстер, учень балетмейстера Л. Дюпре. Виступав як танцівник і очолював балетну трупу в театрі «Друрі-Лейн» у Лондоні.

НОВЕРА розробив принципи героїчного балету та балету-трагедії. У 1759 вийшла його знаменита праця «Листи про танець і балети», де НОВЕРА обгрунтував принципи балету-п’єси, який втілюється засобами дієвих пантоміми і танцю в співдружності композитора, хореографа і художника.

У цей день весь танцюючий світ відзначатиме своє професійне свято – театри опери та балету, сучасні танцювальні трупи, ансамблі сучасного бального та народного танцю і інші, як професійні, так і самодіяльні артисти.

30 квітня, четвер
Міжнародний день джазу

Зараз неможливо уявити будь-джазовий колектив без саксофона. Однак, спочатку цей інструмент був тільки у військових оркестрах. Лише після Громадянської війни в Америці, саксофони знайшли ще одне застосування і, як виявилося, дуже вдале.

Одне з легендарних музичних напрямів, витоки якого йдуть глибоко в афроамериканську народну музику і блюз, що з’явилося десь в 1910-і роки, імовірно в Новому Орлеані (штат Луїзіана, США), досягло свого феєричного розквіту вже через пару десятиліть. Це був не просто синтез європейської та африканської культури, що отримав згодом повсюдне поширення, джаз з’явився як новітнім фундаментом для розвитку різних музичних напрямків на його базі, так і був цілком очікуваний, абсолютно самостійний і самодостатній стиль музичного мистецтва.

Наприкінці осені 2011-го року, на 36-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, рішенням міжнародного співтовариства 30-е квітня було оголошено «Міжнародним днем джазу». Враховуючи високий ступінь культури і динамічного різноманіття музичного мистецтва, спільну спадщину і унікальний колорит, метою відзначення Дня джазу стало бажання розширення рівня інформованості всієї міжнародної спільноти про виражену педагогічну роль джазу як однієї з сил, що сприяє зміцненню миру і взаєморозумінню, єдності і культурного діалогу між людьми, суспільними групами і соціальними об’єднаннями.

З Днем джазу і всіх благ!

1 ТРАВНЯ

Свято Весни і Праці та Міжнародний день солідарності трудящих

       Традиційну назву цього місяця як «травень», в Україні для останнього місяця весни, офіційно було повернуто в у ХХ столітті з відродженням мови народу Київської русі.      Назва походить від слова трава.

Після оранки земель і посіву, ще стародавні люди ввели звичай весело відзначали перший день травня. Вони робили це в надії, що їх праця дасть хороший врожай

Зараз Перше травня відзначають у багатьох європейських країнах.

В Іспанії, наприклад, день свята називається Зелений Сантьяго. Це свято квітів і закоханих.

Сучасна історія свята свідчить, що 1 травня 1886 американські робочі організували страйк з вимогою 8-годинного робочого дня. Страйк і супутня демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією.

У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу, на згадку про виступ робочих Чикаго, ухвалив рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій. Вперше день міжнародної солідарності трудящих був відзначений в 1890 році в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччини, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції та деяких інших країнах.

Довгий час Першотравень був символом революції, непримиренної класової боротьби. Це свято відзначається в 66 державах світу.

Мир. Праця. Травень. Протягом 70 з гаком років у СРСР цей день відзначався як свято солідарності всіх трудящих. Тепер в Україні 1 Травня відзначається як свято весни і праці. Крім того, в Казахстані це свято єдності народу Казахстану, в Литві – день матері, у Кореї – день народження Будди, у Франції – День конвалії. Вибирайте свято на смак і відзначайте!

2 травня, субота

Міжнародний день астрономії

Найбільший телескоп в Україні має діаметр 2,6 метра і розташований в КрАО.

7 січня 1610 року Галілео Галілей вперше в історії людства направив побудований ним телескоп на небо, а сьогодні небо умовно поділене вже на 88 ділянок – сузір’їв.

У Всесвіті нараховуються мільярди галактик, що утворюють згущення, шари і ланцюжки, розділені порожнім простором.

Церера, найбільший астероїд, відомий нам, що має 940 км в діаметрі. Це перший відкритий астероїд. Він був виявлений Джузеппе Пьяцца з Палермо, Сицилія 1 січня 1801 року.

Сім зірок знаходяться в межах 10 світлових років від нас, і найближча до нас – Проксіма Центавра з системи альфа Центавра.

Астрономам відомо, що температура на Місяці коливається від -164 до +117 градусів Цельсія. Місяць завжди повернений до Землі однією стороною і здійснює повний оборот навколо Землі за 27.3 доби, Земля ж обертається навколо Сонця за 1 рік (365.24 доби).

Щоб сонячне світло досягло Землі потрібно близько 8,5 хвилин.

Світло від зірки Денеб що входить в сузір’я Лебедя подорожує до нас 800 років.

На Венері доба довша за рік.

Планету Уран видно з Землі неозброєним оком.

Маса Юпітера в 318 разів більша за масу Землі.

Обсяг Cатурна перевищує земний в 758 разів.

У 2006 році Плутон позбавили звання планети через його маленький розмірі. Атмосфера Марса на 95% складається з вуглекислого газу.

Міжнародний день астрономії – свято, яке народилося в Америці у 1973 році і об’єднало всіх справжніх любителів астрономії під девізом «Несучі Астрономію людям».

День Астрономії зазвичай відзначається в день, коли Місяць має фазу поблизу 1-й чверті, що припадає на інтервал з середини квітня до середини травня.

В 2020 році Міжнародний день астрономії припадає на 2 травня.


/  з  27.04  по  03.05 /

Понеділок
27 квітня
День «Розкажи історію». (Присвячений розвитку усного оповідання.) А що  власне ТИ  хотів би розповісти своїм друзям, батькам? Чим хотів би поділитися вголос?
День пташиного польоту. ( Птахи потребують  нашої допомоги не лише взимку. Якщо з Тобою трапилася цікава історія, пов’язана з допомогою пташкам – саме час поділитися нею. Якщо  Твій домашній улюбленець – пташка, – розкажи про неї, зроби фото. Нехай про це почують люди!)
Вівторок
28  квітня
Всесвітній день охорони праці. Ми щиро вітаємо нашу колегуІ. М. П’ятківську!
День «Поцілунок коханого (коханУ)»
Відкрийте серце назустріч справжнім почуттям і відчуйте насолоду!
N.B! Не забувайте про карантинні заходи безпеки.
Середа
29  квітня
День  джинсів ( День  деніму).
Міжнародний день танцю.
Всесвітній день бажань.
День блискавки. (будьте обережні)
Цього дня у 1955 році ЦК КПРУ прийняв Постанову про увічнення місць, пов’язаних з життям і діяльністю Т.Г.Шевченка.
Четвер
30 квітня
День прикордонника. Ми щиро вітаємо охоронців кордонів  України!
Всесвітній день мобільності та доступності.
Міжнародний день джазу. (дивись інформацію далі).
День зачіски. Саме сьогодні у кожного є можливість довести, що навіть під час карантину можна залишатися охайним, не відвідуючи перукарню. Фантазія і бажання. Зроби! Сфотографуй! Поділися!
П’ятниця

01 травня

Свято Весни і Праці та Міжнародний день солідарності трудящих.
День глобальної любові. (свято об’єднує всіх і кожного, кому не чужа чиста любов)
День директорів шкіл.(свято вперше заснувала американська Асоціація вчителів). Вони заснували, а ми щиро підтримуємо і від душі вітаємо Світлану Василівну!
День  коучера. (коучинг – метод колсантингу та тренінгу, в процесі якого людина, яка має назву «коуч»,  допомагає учневі досягти якоїсь життєвої або професійної мети.)
Субота
02 травня
Міжнародний день астрономії.
Всесвітній день садівництва.
Цього дня у 1892 році в Києві запустили електричний трамвай, перший в Російській імперії.
Неділя
03 травня
Всесвітній день свободи преси.
День взуття різного кольору. (наразі зранку «весна», вдень – «літо», ввечері – «осінь». Такі вони – примхи погоди, тож цілком доречно весело відзначити цей день.)
День кондитера. (Відчуваєш у собі талант, але не було можливості спробувати власні сили? Сьогодні є нагода ! Приготуй смаколик для родини! Поділися фото і рецептом! Смачного!)
Всесвітній день сміху. (Сміх – найкращі ліки від усіх хвороб. Проганяємо коронавірус сміхом!)
День медитації в саду. (Спробуйте! Упевнена – вам сподобається!)

Тиждень з понеділка після Великодня називається СВІТЛИМ!

           І розпочинає його ПОЛИВАНИЙ ПОНЕДІЛОК!

         Традиції святкування і певних обрядів заховані у глибокій давнині, тож до нас дійшли деякі атрибути, а саме – обливатися водою та нею поливати інших.
Чому саме водою?
А чому один одному на свята і у будень ми бажаємо: «З роси і води»,  «Водичка, водичка, умий мені личко…», «Будь здоровий, як…» і т.ін.
Властивості води і в сучасному світі неодноразово вивчалися, однак пояснити користь і довести шкоду  купання в ополонці на Водохреще  не зміг до сьогодні жоден науковець.
Поливаний понеділок своїм традиційним дійством також сягає сивої давнини і прекрасних часів  давнього слов’янства.
У воді – сила чудодійна!
Колись цього дня дівчата, які очікували на старостів, були готові до того, що саме обраний ними хлопець водою підтвердить наступність подій – зашле СВАТІВ!
Якщо ж на дівчину вилив воду інший – є привід замислитися. А вибір є завжди! І від води ще нікому не ставало гірше, адже кожна людина на 70% складається саме з води.
Добра і Миру усім нам! Любові і Взаємоповаги! Порозуміння!
Цього року  Поливаний понеділок припадає на 20  квітня.
А ще у цей день відзначають:
День «виглядати однаково»
День вдячності волонтерам!


 22 КВІТНЯ –  всесвітній День ЗЕМЛІ!
Цього року усі ми, як ніколи, відчули на собі, що
ЗЕМЛЯ – НАШ СПРАВЖНІЙ ДІМ!
А от які ми господарі – показала дійсність!  КАРАНТИН !
Карантин, апріорі, це певні обмеження.
Обмеження, апріорі, наруга над…  виявленням власного «Я»!
А  ХТО «Я»?
От саме звідси і розпочнемо розвідку: «ХТО  Є  Я ?».

sch197lucenko@dmail.com

 Тваринний світ нашої планети достатньо розмаїтий і сповнений загадок! Ось наприклад, чи знаєте ВИ, ЩО:
*Кімнатні мухи дзижчать на тональності фа-мажор!
*Летючі миші –  єдині із ссавців, хто вміє літати!
* Якщо підняти хвіст кенгуру над Землею, він не зможе стрибнути!
*Двадцятиметровий вугор здатен виробляти енергію, достатню для запалення 12 елементів живлення. ( А скільки ми сплачуємо за електроенергію? Чи не час використовувати вугрів для електрифікації? Що правда – у їхньому помешканні не покупаєшся, однак!!! На карантині можна поміркувати, пофантазувати.)
* Тигри – красиві і …(небезпечні, люті, дикі, … добирайте далі епітети власні)  тварини. Але вони , як і зебри, мають смужки в забарвленні. Ці самі смужки, якими ми так захоплюємося, насправді як відбитки пальців у людини – неповторні! (Уявляєте собі їхній біо-паспорт?)
* Порада на повсякдень:  Якщо вас вкусив крокодил – дуже сильно натисніть йому на очі  і він вас відпустить!!! ( Те саме стосується і акул, до речі. Однак ми ж із вами на карантині! Ця інформація лише – інформація! Акули у наших ваннах, як і крокодили, – не живуть. Місця замало.)
СПОДОБАЛОСЯ?
ЗНАХОДЬТЕ  ВЛАСНІ ЦІКАВИНКИ!
А ДАЛІ – БУДЕ!

21 КВІТНЯ

вівторок

День «Бульдоги прекрасні» ( Ця порода собак пов’язана з азіатським Мастифом, який , згідно з історичними записами, жив у Месопотамії вже близько 4000 р.до н.е.) Якщо саме у ТЕБЕ домашній улюбленець – бульдог!, –  Розкажи про нього, зроби фото, поділися враженнями!
Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності.  (Знання потрібні людині, щоб жити. Щоб життя було приємним, зручним, комфортним та максимально безпечним. Такі знання набуваються нами через закладений в нашій природі творчий процес. Він дозволяє створювати щось унікальне і корисне, що часто породжує справжні інновації, а вони в свою чергу дозволяють нам вирішувати ті завдання, які ставить перед нами завжди мінливий неповторний поточний момент.
Так, «творчість дозволяє собі багато помилятися, але мистецтво знає, які з цих помилок слід зберегти» – сказав якось Скотт Адамс.
Без творчості та інновацій життя набуває вельми неприємного відтінку, адже течія життя передбачає освіжаюче його оновлення).
СТВОРЮЙТЕ!      ШУКАЙТЕ!    Діліться!

22  КВІТНЯ

середа

Всесвітній день Матері – ЗЕМЛІ. ( не забудь полити квітку, яка росте у тебе на підвіконні! Розкажи про неї, зроби фото. Нехай красою милуються твої однокласники, а не лише ти сам-один).
Міжнародний день секретаря. Після виникнення друкарської машинки, секретарями почали наймати жінок. За хвилину вони повинні були набирати близько чотирьохсот символів.
Стенографію робили зі швидкістю 40 слів на хвилину. Також вимогами були володіння іноземними мовами і навички спілкування з людьми. У наш час секретарі можуть виконувати різні функції. Наприклад, відповідати на телефонні дзвінки, працювати з оргтехнікою, приймати листи або бути адміністратором.
Цікаво, що перші курси, на яких почали проводити підготовку секретарів як професіоналів, стартували в Україні в місті Харків. Сталося це в 1868 році.

23  КВІТНЯ

четвер

Всеукраїнський  день  психолога.
Всеукраїнський день книг і авторського права.
(Я знаю, що серед наших учнів, їхніх батьків і навіть вчителів є такі, хто знаходить час для перенесення власних емоцій на папір. Карантин цьому лише сприяє, адже обмежує у пересуванні і вивільняє час для творчості. Пишіть! Цей особливий день саме для вас – письменники-аматори, адже кожен «профі» починав з …початку і друкувався на сторінках шкільного сайту!!!  Тут і зустрінемось!)
День змін або День шансу (життя сповнене ризиків, але все ж..)

24 КВІТНЯ

п’ятниця

Міжнародний день солідарності молоді.
День свині в ковдрі чи День сосисок в тісті
(просто берете ковбасу і обертаєте її в листкове тісто);
День водопровідника (Символічно – поливаний понеділок, а п’ятниця…В знак поваги пропонується обійняти його в цей день).

25 КВІТНЯ

субота

Міжнародний день ДНК. ( Приємно, що науковці вже почали помічати електромагнітне поле Землі. Звертають увагу на природу північного сяйва, на зміни у нахилі земної осі. Настав час звернути увагу на електромагнітне налаштування нашого ДНК)
День  вдячності перукарям. (І саме підчас карантину ми маємо висловити ЇМ особливу прихильність, якщо вони поруч).

26 КВІТНЯ

неділя

Міжнародний день пам’яті Чорнобиля.(Ті, хто жив у 1986-му, добре пам’ятають пісочниці, демонстрацію, і.. першіння в горлі. ЧОРНОБИЛЬ сьогодні – місце захоронення радіаційних відходів з усього світу. Де ТІ МІКРОБИ, ЯКІ ЇДЯТЬ РАДІАЦІЮ???). Поки горять ліси. Людино! Ти чуєш благання Всесвіту?!
ЛІКИ  ЦІ  ВІДНАЙДИ! (завдання для тих, хто опікується майбутнім СВОЄЇ планети. Уран – це і паливо! І смерть. І  майбутнє!!!).

`


Останній тиждень перед Великоднем називають білим або чистим. Це – тиждень суворого посту, як і перший тиждень Великого посту.

Колись вірили, що це найкращий час для сівби ранніх ярих зернових культур і гороху – «буде колосисте і без бур’янів».

Дистанційна освіта випробувала на витривалість, вправність і майстерність кожного учня і вчителя. А якщо ототожнити зерно яровини із зернинами знань залишається лише сподіватися, що «буде колосисте і без бур’янів».

Розпочинається новий тиждень, однак до навчання додається до нього іще і очищення душі…

/  з  13.04  по  19. 04 /

Понеділок
13 квітня
День ЕРУДИТА.( саме 13квітня народився Альфред Баттс, винахідник гри «Ерудит»)
Вівторок
14  квітня

День високих досягнень. (Можливість зробити те, на що раніше не наважувався).День «Подивись на небо!», метою якого є розсунути власні горизонти.

Міжнародний день моментів сміху, оскільки сміх найкращі ліки від стресу!

Середа
15  квітня
День гумової терки (ластику). У 1770 році Джозеф Прістлі відкрив ці корисні її властивості, а у1858 році Хайман Ліпман з Філадельфії запатентував олівець з гумкою на кінці.В Україні – День екологічних знань.
Четвер
16 квітня
ЧИСТИЙ ЧЕТВЕР – день весняного очищення!День обізнаності про стрес та День піжами на роботі, з метою зняття напруги від щоденного робочого дрес-коду.
Пятниця 17 квітня

CТРАСНА  ПЯТНИЦЯ.Дзвони не дзвонять. Пташина гнізда не в’є.Вправна господиня паски пече.

День «бла-бла-бла»(замість розмов варто зробити те, що довго відкладав).

Субота
18 квітня
ВЕЛИКОДНЯ  СУБОТА. Саме цього дня роблять крашанки – «галунять яйця», щоби протягом усіх свят залишалися свіжими!        ІЗ  ВЕЛИКОДНЕМ!   ЩИРО!

/  з  06.04  по  12. 04 /

Понеділок

06 квітня

    У нашій школі це не перший день онлайн навчання!

(подяка щира вчителям за професійне фахове реагування!)

Телевізійний варіант на сайті є!

Тут – право вибору! Тож обирай  своЄ!

Бажаємо успіху, приємних вражень і нових знань! Поділися ними з нами!

Р.S. (пошепки)  День боїв на подушках…

Вівторок

07  квітня

Свято  Благовіщення  і 

Всесвітній  День здоров’я!

Надсилай цікаві фото ранкової гімнастики, спортивних вправ, якщо ти – майбутній спортсмен, а тренування відбуваються дома.

Обов’язково визирни у віконечко – тобі посміхається сонечко!

З’явились бруньки на деревах і птахи повернулися з теплих країв! Прислухайся – ти чуєш їхню пісню?! Фільмуй, фотографуй і надсилай! Нехай їх голоси шкільний почує сайт!

Середа

08  квітня

День  любителів зоопарку!

У тебе є домашній  любимчик? Однак ми обмежені у пересуваннях, тож

 розкажи про нього цікаву історію  і обов’язково зроби із ним фото, щоб домашній зоопарк змогли відвідати твої найкращі друзі!

Четвер

09 квітня

День « Назви себе, як хочеш»!

   При народженні твої батьки  дали тобі чудове ім’я, з яким ти крокуєш у родинному і шкільному середовищі. Однак у власних мріях ти буваєш зовсім іншим?! Хто ТИ,  чудовий незнайомець?

Розкажи про свої пригоди – поділися власним портфоліо!

П’ятниця

10  квітня

День  Брата і Сестри!

У  більшості із нас є брат, або сестра! І саме таких щасливців запрошено на гостину до п’ятниці – це Ваш день! Що розкажете про себе?

Чим здивуєте? Що робите разом, а що умієте особисто?  Поділіться у фото та відео!

Субота

11квітня

1908 року  народився Масару ІБУКА – один із засновників японської компанії SONY.

У тебе – Sony playstation? Подякуй за винахід і

награйся вдосталь, адже субота! Зроби найщасливіше селфі! Поділися ним, будь ласка!

Неділя

12  квітня

Вербна неділя.

День авіації і космонавтики.

Всесвітній день рок-н-ролу.

День  скаута в Україні.

Обирай, що тобі довподоби!
Зранку будуть цікаві уроки,
Адже світ пізнання незгасимий!
Нам здоров’я, любові  і  сили!

12  квітня – ВЕРБНА НЕДІЛЯ.

Не я б’ю – верба б’є,
За тиждень  Великдень,
Недалечко червоне яєчко!
Великі будьте, як верба,
А здорові, як вода,
А багаті, як Земля!

</p=””>

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *