Для ще більшого поглиблення знань делегатів і послів з приводу процедури проведення Моделі Організації Об’єднаних Націй до нашої школи було запрошено представницю посольства Сполучених Штатів Америки в Україні Сару Хазар, яка цього року вперше перебуває в нашій країні. І вже 9 березня вона відвідала нашу школу з метою проведення зустрічі, де учасники МООН могли вільно спілкуватись англійською мовою та поставити запитання, які дійсно їх цікавлять.
За традицією гостей зустрічали в національних українських костюмах, а також пригощали хлібом і сіллю на вишитому рушнику. Потім представницю посольства США було запрошено до актової зали, де вже безпосередньо відбулась зустріч делегатів і послів моделі з іноземною, так би мовити, колегою. З розповіді Сари стало відомо, що вона ще навчається у коледжі, а її дідусь та бабуся народились в Україні, і вона мріяла приїхати на Батьківщину своїх родичів. Сара, як і більшість з учасників МООН нашої школи, неодноразово брала участь в моделях і розповіла, які основні принципи проведення моделі ООН у США.
Після розповіді Сари Хазар учасники МООН 2017 року, яких дуже зацікавила ця тема, мали час вільно поспілкуватися з гостею та отримати відповіді на власні запитання. Делегатів, команда яких буде представляти цього року США під час моделі, цікавили питання проблем туризму в Сполучених Штатах, як вони вирішуються зараз. Також, пригадавши нещодавні вибори Президента США, представники команди КиМУ зачепили і цю тему. Усім було цікаво дізнатися з перших вуст про ставлення громадянки Сполучених Штатів Америки до нового Президента їхньої країни Дональда Трампа та його політики. Оскільки на Сході нашої країни зараз йде війна, то прозвучало запитання, чи не боїться гостя знаходитись тут, але у відповідь вона сказала, що перебуваючи у Києві, вона відчуває себе у безпеці і знає, що це місто є дуже мирним і безпечним. Також були запитання про проблему захисту меншин в США і про економічні відносини між Китаєм та Сполученими Штатами Америки. У зв’язку з останніми подіями, що стосуються новообраного Президента Сполучених Штатів, делегати моделі поцікавились політичними відносинами між Росією та США і чи буде це впливати на ситуацію в Україні.
Усім присутнім на цій зустрічі було дуже цікаво слухати про політику США і про інші питання стосовно ООН, та поради стосовно того, як краще готуватись до конференції. Делегати всіх країн ставили влучні питання, які через тиждень знадобляться під час роботи в комітетах. Ніхто не пошкодував, що прийшов на зустріч, і в усіх залишилися лише позитивні емоції, адже це неабиякий досвід спілкування не просто з іноземцем, а й з делегатом США в Україні. Ми сподіваємся, що учасники моделі надовго запам’ятають цей день і візьмуть для себе все корисне з цієї зустрічі, та бажаємо їм плідної підготовки до конференції.
А для гостей ми провели невелику екскурсію в музеї поета-пісняра, чиє ім’я носить наша школа, та вкотре впіймали себе на думці: яке це щастя вільно спілкуватись з іноземцем на будь-які теми, не маючи ніяких обмежень і шаблонів. Це все заслуга політиків і дипломатів, які ведуть правильним шляхом свої країни заради мирного співіснування на Землі. Цього ми і вчитимемося під час МООН…